Optymalizacja i serwis

Modernizacja komputera, a nawet zakup nowego często wiąże się z koniecznością przebrnięcia przez instalację i późniejszą konfigurację oprogramowania. Dynamika zmian działa na niekorzyść tych, którzy nie są na bieżąco. To zaś doprowadza do frustracji, może też sprawić, że sprzęt nie będzie działał prawidłowo lub z ograniczoną wydajnością. Zapraszam do kontaktu.

Nie kupuj nowego, napraw!

Oprogramowanie

Konfiguracja oprogramowania według potrzeb użytkownika: programy biurowe, wymiany plików (usługi Google) i kopii zapasowej, a także optymalizacji gier.
Konfiguracja kontroli rodzicielskiej na urządzeniach domowych (tablet, komputer, konsola).

Sprzęt

Wymiana podzespołów komputera: dyski twarde, pamięć RAM, czyszczenie układu chłodzenia, sprawdzanie podzespołów, czyszczenie wewnętrzne i zewnętrzne. Przygotowywanie ofert komputerów stacjonarnych i laptopów do użytku domowego (dobór sprzętu na podstawie potrzeb użytkownika).

Serwisowane przeze mnie komputery wracają do właścicieli skonfigurowane na podstawie wcześniejszych ustaleń – dopytuję do czego i w jakich warunkach sprzęt jest wykorzystywany i z jakich programów użytkownik korzysta.

Rozwiązywanie problemów

Usuwanie wirusów, błędów systemu, odzyskiwanie dostępu do danych, kopiowanie plików z problematycznych urządzeń, diagnozowanie problemów instalacyjnych i zgodności.

Instalacja

Instalacja systemu operacyjnego wraz ze sterownikami i aktualizacją do bieżącej wersji. Instalacja oprogramowania biurowego i podstawowego pakietu programów użytkowych.

Nowo zainstalowany system operacyjny nie oznacza, że na komputerze brak większości narzędzi – usuwam niepotrzebne dodatki systemu, uzupełniam o brakujące jak np. czytnik plików PDF, przeglądarki internetowe, zabezpieczenia przeglądania etc. Usługa jest kompleksowa, tak, by użytkownik mógł korzystać z urządzenia bez poświęcania dodatkowego czasu na wyszukiwanie i instalowanie dodatkowych programów.